Letecky do Říma


Letecky do Říma

Řím patří stále k nejnavštěvovanějším evropským lokalitám. Je to dané tím, že má neuvěřitelný fond historických památek, je to kulturní město bez předsudků a leží v blízkosti moře. Je také dobrým výchozím bodem, pokud chcete procestovat jih země. Letenky do Říma nabízí několik společností, a to pomáhá k tomu, aby se daly obstarat levné letenky do říma za velice příznivou cenu a v krátké době. Potom stačí jen sbalit malou tašku s nejnutnějším a za pár hodin sedíte pod slunečníkem a vychutnáváte si milované cappuccino tak chutné, jak ho jinde ve světě neumí připravit.

Restaurací, cukráren a kaváren je v tomto městě tolik, že si budete jen těžko vybírat. Zkuste třeba věhlasnou Antico Caffé Greco, kde si dopřával odpočinku Goethe a spousta jiných známých světových osobností. U kávy si trochu zahřešte a ochutnejte některý z místních zákusků nebo zmrzlinu.

Pokud se chcete na město podívat z jiné perspektivy, zkuste si vyšlápnout víc než 500 schodů do kopule baziliky svatého Petra. Vatikán a Svatopetrské náměstí odsud budete mít jako na dlani. Pohled z výšky si také vychutnáte na pahorku Aventin anebo z terasy u Kapitolu, kde si vychutnáte Koloseum, které se trochu ostýchavě schovává za Forum Romanum.

Coloseum v Římě

Od jara je ve městě každoročně velké množství kulturních akcí a řada festivalů. Počasí je v této době přívětivější než v horkém létě, kdy je lepší trávit dny na nedaleké mořské pláži s voňavým přímořským vánkem. Každoročně je zde týden kultury, kdy jsou přístupné všechny historické památky, muzea a galerie zcela zdarma. Další zajímavou tradiční akcí je krátkodobé otevření podzemních památek a muzejní noc, kdy si můžete bezplatně vychutnat atmosféru římských muzeí.

Fontana Trevi

Pro gastro turisty je Řím doslova místem snů. Peníze, které ušetříte za vstupy do místních památek můžete použít k návštěvě některých pověstných restaurací jako je restaurace Sacro a Profano, kde si pochutnáte na skvělé pizze z dřevěné pece a pověstném italském víně. V blízkosti fresek na stěnách, které jsou v tomto bývalém kostele zachované, na vás bude dýchat atmosféra starých časů. Z mnoha filmů je známá pizzerie La dolce Vita na náměstí Piazza Navona.

3.7/5 - (3 votes)