Také neradi cestujete v období, kdy se na silnici vyrojí policejní hlídky doslova jako vosy a zastavují jeden vůz za druhým, aby pokutovali hříšníky za alkohol? Třebaže nejste zrovna zastánci alkoholu za volantem a striktně dbáte na pravidla stanovená vyhláškou, každá policejní hlídka znamená zdržení, někdy psychický tlak a stres – co kdyby se zaměřili i na něco jiného – mám u sebe doklady? Mám technický průkaz, zelenou kartu, povinnou výbavu, rezervu v autě, …však to znáte.
vajíčka v hnízdečku

Policie se nejvíc zaměřuje na kontroly buď na frekventovaných úsecích, nebo v místech, kde je snížená rychlost a uplatní se tu radar, anebo ve dnech, kdy je potenciálně vyšší možnost odchytit na silnici někoho pod vlivem narkotik. Kromě občasných nočních hlídek a zastavování řidičů po půlnoci, jsou velmi oblíbené i Velikonoce.
policejní vozy

Chcete – li se vyhnout policejním kontrolám, o Velikonocích raději za volant nesedejte

Velikonoce bývají na silnicích velmi hektické, a to především na počátku svátečního období, tedy již ve čtvrtek nebo v pátek. Provoz bývá dvojnásobný, lidé putují na chaty a chalupy a musíte počítat s kolonami, se zdržením a s větším stresem. Řidiči také často spěchají, je před nimi prodloužené volno na 4 dny a zvyšuje se tím nebezpečí vzniku nehod.

Zvláště v teplém slunečném počasí opráší svůj vůz i sváteční jezdci, většina z nich jezdí jen sezónně nebo víkendově, někdy jsou mezi nimi i tací, co usedají za volant po dlouhé zimě. Na silnice vyjedou také první motorkáři a provoz může připomínat letní prázdninové období.
dvouproudová silnice

V průběhu všech čtyř dnů a hlavně v pondělí, kdy jsou často hodovníci pod vlivem nějaké té sklenky, se policisté zaměří na plošné kontroly s alkoholovými detektory, podle statistik z minulých let se totiž mnoho incidentů zaviněných alkoholem za volantem týká právě Velikonoc.

A tak jestliže nikam vyjíždět nemusíte, zůstaňte raději v poklidu doma, anebo se vydejte na výlet vlakem, případně jen na krátkou projížďku na kole značenou cyklostezkou.