Chraňte svá osobní data na sociálních sítích.Pokud vlastníte účty na sociálních sítích, nastavte si váš osobní profil jako soukromý. Cizí účty tak neuvidí, jaké fotky sdílíte nebo na jakých místech se právě pohybujete. Čtěte smluvní podmínky. Nepovolujte zobrazování vaší polohy ostatním zařízením. Nikdy nevíte, do jakých rukou se vaše informace dostanou.
Nestahujte do vašeho zařízení podezřelé soubory.Pokud stahujete soubory, ať už je to hudba, filmy nebo hry, dávejte pozor, u kterých stránek soubor stahujete. Stránky mohou být často doplněné viry, jenž mohou krást informace, jako jsou například hesla, údaje od platebních karet atd.
Vlastnění antiviru. Pokud již se vám povedlo stáhnout nějaký nebezpečný soubor, je výhodné mít nainstalovaný antiviry, kterých jsou na internetu spousty. Když už jste tedy pod hrozbou viru, program vás upozorní a pomůže vám problém vyřešit.

ikony sociálních sítí
Přihlašovací údaje. Mnoho lidí podceňuje náročnost svého hesla a zvolí jednoduše odvoditelné slovo, jako je třeba jméno psa nebo dcery. Pokud budete vybírat heslo, nejlepší je častá kombinace malých a velkých písmen společně s číslicemi. Zkuste vybrat slovo, které s vámi nemá nic společného.
ikona ochrany
Odmítejte neznámé.Pokud vám pošle nabídku o přátelství někdo, koho neznáte, do schránky přijde e-mail s linkovými odkazy nebo se objeví bizarně výhodná reklama, vyvarujte se jejich přijímání. Bývá to jednoduchý prostředek, jak se dostat k osobním informacím.
Cizí sítě.Pokud se připojujete k internetu na veřejně dostupných sítích (kavárny, obchodní centra apod.) podstupujete tím velké riziko. Je dost možné, že se vám někdo nabourá
do zařízení. Nejlepší řešení je zapnout datové připojení.
Používejte anonymní režim. Pokud budete používat anonymní okno, internetový prohlížeč si nebude pamatovat vaši aktivitu. Na počítačových zařízeních to většinou bývá zkratka
„Ctrl + Shift + n“. Tento režim se dá nastavit i na mobilech, tabletech apod.