Tento kraj má pestrou kulturu i zajímavé tradice. Kraj je známý tím, že zde byl významný hudební skladatel Bedřich Smetana narozený v Pardubickém kraji. Dále z tohoto kraje pochází například Jiří Trnka, který tvořil kulisy pro Divadlo Spejbla a Hurvínka. Později žil ale v Praze, kde později učil na vysoké škole jako profesor. Samozřejmě se zde narodilo i několik dalších slavných osobností, které si při návštěvě tohoto kraje můžete prohlédnout.
kostel ve městě
Divadlo Josefa Kajetána Tyla
Je to hlavní divadlo v Plzeňském kraji. Jeho celková kapacita je symbolických 444 míst. Rozkládá se na tři části, a to Velké divadlo, Nové divadlo a Malou scénu. Pokud máte rádi divadlo obecně, tak určitě nezapomeňte navštívit i tohle. Velké divadlo bylo vystaveno roku 1902 a její podobu navrhl architekt Antonín Balšánek.
Folklorní festival
Nedávno proběhl 23 mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň, kde zahraje lidová hudba, Představí se barevné kroje a zatančí se. Letošním ročníkem se speciálně zúčastnila i plzeňská čtvrť Doubravka.
Jarmarky
Tradičně každé Velikonoce se zde pořádají Velikonoční trhy a jarmarky. Představí se zde ukázka tradičních řemesel a produktů. Jako na každém jarmarku si tu můžete koupit symbolický výrobek. A když mluvíme o Velikonočním jarmarku, tak je to například malované vejce.
stěna s knihami
Den pozemního vojska
Každoročně zde probíhá den pozemního vojska-Bahna u Strašic. Tato akce je zajímavá pro milovníky a nadšence pro vojenskou techniku, protože se na tomto místě představí nejen vojenská technika, ale i ukázky okamžiků například z první světové války. Na všechny tyto historické vozy ať už kolová nebo pásová se můžete zajet podívat do Muzea na demarkační linii v Rokycanech. Návštěva stojí opravdu za to, protože je to největší nestátní muzeum u nás, které se specializuje na těžkou bojovou techniku Československé armády. Za vstupné utratíte jen 90 Kč a za dítě 50 Kč.