Poznejte nejznámější oblasti Itálie


Poznejte nejznámější oblasti Itálie

Míříte do Itálie? Pak si vyberte některou ze známých oblastí, které stojí za návštěvu.
Adriatická riviéra je ideálním místem ke strávení příjemné dovolené nejen pro milovníky zajímavých historických památek a krásné přírody, ale také pro ty, láká lenošení na pláži.
jezero lago di garda
Bibione vás naláká na několik kilometrů dlouhou písčitou, která se pozvolna svažuje do moře a kolonádou, která odděluje pláž od městečka. Místní pláž se pyšní oceněním modré vlajky EU.
Oblast severní Itálie – Emilia Romagnaje skvělé místo, kde se dá strávit příjemná dovolená u moře. Jsou tu nejen krásné pláže a příroda, ale také zajímavé historické a architektonické památky. Velká část památek se soustřeďuje ve městě Bologna.
Ischia je krásný italský ostrov nacházející se v Neapolském zálivu a právem patří mezi ty nejkrásnější v této oblasti. Pokud se ho rozhodnete navštívit, určitě nebudete litovat. Uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Nadchne vás nádhernou přírodou a plážemi.
Palmová riviéra je vyhledávanou a oblíbenou destinací. Během vaší dovolené vám nabídne pěkné dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do čistého moře.
Známý a oblíbený ostrov Sardinie je považován za perlu Středomoří. Zdejší pláže jsou nádherné a moře zde má křišťálově čistou barvou.
Známý ostrov Sicílie vás pohltí svými krásami a rozmanitostí. Tento ostrov vám toho má hodně co nabídnout – nádhernou přírodu i zajímavé památky. Především jsou to typické horské vesničky, starobylá městečka, nejvyšší evropská sopka, přírodní parky, zachovalá městečka se starobylými uličkami, nádherné pláže a spousta dalšího.
cinque terre
Dovolená v Itálii uspokojí všechny vaše požadavky, které máte na ideálně strávenou dovolenou. Tato země je opravdu rozmanitá, proto si tak při dovolené v Itálii na své přijdou jak vyznavači koupání, vodních sportů, odpočívání na pláži a koupání v moři, tak i milovníci historie a zajímavých památek.