Harvardova univerzita

Harvardova univerzita si svoji prestiž drží již od svého založení, tedy od roku 1636. Mezi absolventy patří řada světoznámých prezidentů, politiků, vědců a umělců. Jmenovitě se jedná například o manžele Obamovi, vědce Jamese Watsona, spoluzakladatele firmy Microsoft Billa Gatese, spisovatele Johna Updika, režiséra Darrena Aronofskyho nebo herečku Natalii Portman. Vzhledem k tomu, že je ročně přijímáno méně než deset procent z celkového počtu přihlášených, člověk by mohl nabít dojmu, že dostat se na Harvard je nemožné. Z omylu nás ovšem vyvede skutečnost, že nemálo zástupců naší malé země zde již studovalo nebo dokonce vyučovalo. Jan Amos Komenský byl dokonce vybrán, aby stál v čele univerzity. Tento post ovšem nepřijal, údajně z toho důvodu, že se bál cesty přes oceán.
socha na Harvardu

Stanfordova univerzita

Stanfordova univerzita byla založena roku 1891. Přestože se jedná o mladou univerzitu, dokázala si vybudovat za relativně krátký čas své místo na výsluní. Není náhoda, že se nachází právě v Silicon Valley, které je známé především tím, že má zde sídlo řada firem zabývající se počítačovou a výpočetní technikou. Nebýt totiž stanfordských studentů, s největší pravděpodobností bychom neznali Google. Mezi absolventy univerzity patří například americký prezident Herbert Hoover, první kosmonautka Sally Rideová, hvězda „Vetřelců“ Sigourney Weaver, tenistaPatrick McEnroe nebo člen skupiny System of a Down Serj Tankian. Dostat se právě na Stanford také není nemožné. Podle statistik je český student úspěšný každých deset let. V roce 2016 se to povedlo Báře Davidové.
stanford university
Pokud o studium na prestižní univerzitě ve Spojených státech amerických opravdu stojíte, zkuste své šance zvýšit podáním co největšího počtu přihlášek. Počítejte ovšem s větší časovou a finanční náročností. Stydět byste se za sebe rozhodně nemuseli ani se statusem studenta Princetonu, Yalu, Berkely, Kolumbijské nebo Pensylvánské univerzity a mnoha dalších.