Samozřejmě, že něco jiné oblékneme na hodinku posilování nebo na lekci zumby, něco jiné třeba na běhání nebo cyklovýlet. S teplejším obdobím přichází větší přesouvání sportovních aktivit ven. Nahrávají tomu i delší a tak nějak hezčí dny. Toto prostředí přináší sportu úplně jiný rozměr. Takové běhání a jízda na kole venku v přírodě je o něčem úplně jiném, než na páse či rotopedu! Nebo ta krása, zacvičit si jógu na trávníku nebo na písku pláže! Přinášíme zde tipy na nejdůležitější kousky sportovního oblečení právě pro tyto příležitosti.
dívka v teplákách
Při cvičení se naše tělo dostává do poněkud hraničních, náročných poloh. A právě oblečení má pomáhat se s tím vyrovnat. Samozřejmě tu má jistý vliv také počasí. Dobré tepelné a vlhkostní podmínky nám dokáže zajistit sportovní oblečení z funkčních materiálů. Prokrvení svalstva napomáhá kompresní prádlo. Nebojte se barev, sport má být zábavný, veselý! V obchodech je v tomto směru široká nabídka.
nohy v teniskách
Správná podprsenka
Ta správně padnoucí je základním kouskem dámské sportovní garderoby, přestože je obvykle nejméně vidět. Podle toho, na jaký sport ji budete využívat, zvolte správný typ podpory. Na klidnější sporty jako je jóga si stačí pořídit tu s nižší podporou. Pro intenzivnější aktivity, jako je běh je potřeba pro komfortní pocit podpora vyšší. Vybírejte s rozvahou a myslete také na to, že na tomto kousku se rozhodně nevyplácí šetřit. Je malý, ale důležitý!

Správné obutí
Druhou velice důležitou součástí sportovní výbavičky je kvalitní obuv. Má být samozřejmě vybrána také podle druhu zvoleného sportu a ve vhodné velikosti. S odřenými patami a puchýři daleko nedoběhnete! Materiál sportovní obuvi musí být odolný, pružný a pevný. Nevhodné obutí přispěje spíše k poškození kloubů než dobrému pocitu ze cvičení. Do terénu si pořizujte boty odolnější, s pevnější podrážkou a výraznějším vzorkem. Na tvrdé a rovnější povrchy vzorek méně výrazný. Také tento sortiment nabízejí obchodníci široký a pestrý.
Vyberte správně, ať se při cvičení cítíte dobře!