Berte to jako zábavu


Berte to jako zábavu

Máte rádi pohyb? Ale jako fakt upřímně. Jako bychom hráli na pravdu. Vůbec se nemusíte stydět, pokud odpovíte, že ne. Nebudete jediní. Nebudete ani první, ani poslední. Je nás zkrátka opravdu hodně, kteří pohyb z hloubi srdce nesnáší. Přitom váha nám jasně ukazuje, že bychom měli udělat dvě velmi zásadní věci. Změnit životosprávu a začít se více hýbat. Ani do jednoho se nám pochopitelně vůbec nechce. A chce se nám tím méně, čím více je to naléhavé. Přitom racionálně si uvědomujeme, že je skutečně načase, abychom sami se sebou něco udělali, už s ohledem na naše nepříliš valné zdraví.

Zdravá vyvážená strava

Existuje nějaká rada, jak to všechno překonat? Ano. Ne snad, že by Vás povzbudila opravdu zásadním způsobem a stala se tak pro Vás nosnou motivací, ale rozhodně stojí za to ji zvážit.

Pokud se chceme do něčeho donutit a budeme si připomínat, jak je nám to nepříjemné a jak moc je to otravné, dříve či později to vzdáme. Zkusme se do změny jídelníčku a zařazování sportovních aktivit do života vnímat jako zábavu a přistupujme k tomu, jako by to byla senzační zábava. Pokud člověk něco opakovaně dělá jako by to myslel upřímně, dříve či později se v něm něco zlomí a začne to pro něj být druhou přirozeností.
Náročný břišní trénink
Obvykle se jedná o dvacet jedna dní, po kterých by pro nás nemělo být nic problém. Co třeba zkusit takovou třítýdenní výzvu. Počínejte si, jako by Vás příprava zdravé stravy i pravidelné cvičení bavili a věřte tomu, že po zmíněných třech týdnech to pro Vás skutečně bude zábava. Pokud ne přímo zábava, bude to pro Vás přirozenost, která Vás nebude ani trochu iritovat. Ať se nám to líbí nebo ne, všechno, co má v životě smysl, totiž z naší strany vyžaduje nemalou míru namáhání.
Žena běží lesem

Tak co na to říkáte? Pustíte se co nejdříve do toho? Třeba právě teď. Zkuste to s večeří a po ránu s desetiminutovým cvičením.

3.3/5 - (3 votes)