Zdaleka ne každá maminka žije ve městě, a zdaleka ne každá z těch, které ve městě žijí, v něm chce zůstat uzavřená. Mnohé z nich milují procházky ve volné přírodě – a není divu, jen málokde najdeme větší klid. Rozhodně jsou ideální pro odpočinek. Samozřejmě však chceme vzít naše děťátko v kočárku sebou. Pokud však máme běžný typ, brzy zjistíme, že se s ním manipuluje velmi špatně a že se příjemná procházka změnila v něco úplně jiného. A naše miminko si ji taky neužije.

klasický typ kočárku

Naštěstí z tohoto důvodu existuje speciální kočárek do terénu https://zelenazirafa.cz/cs/8-sportovni-kocarky, který je právě uzpůsoben procházkám po přírodních cestách. Je pravdou, že je dražší, ale to je dáno tím, že má na rozdíl od klasického typu hned několik vylepšení. Jedním z nich jsou kola. Ta jsou navržena tak, aby dokázala dobře jezdit i po nerovném terénu a aby nezapadla do každé dírky a nezarazila se o každý kámen či kořen. Díky tomu bude jeho tlačení mnohem jednodušší a příjemnější. K tomu samozřejmě patří i vylepšené pérování. Díky němu vaše děťátko neucítí každou nerovnost a kamínek. Nebude to s ním ani zdaleka tak třást a házet. Proto bude procházka i pro něj mnohem příjemnější, a na tom záleží snad nejvíce.

maminka tlačící sportovní kočárek

Zde je potřeba také zmínit materiál, ze kterého je vyrobený. Látka je totiž mnohem odolnější vůči poškrábání, což se hodí, když jdete někudy, kde větve křoví zasahují až do cesty. Vydrží tak i tvrdší zacházení, které sebou procházky v přírodě nevyhnutelně přináší. Rám samotný je lehký, ale pevný, s již zmíněným m dobrým pérováním. Proto je možné, aby kočárek přes případnou překážku, jako třeba spadlý kmen, bez problému přenesla jedna osoba. Jistě, můžeme se ptát, proč se neprodávají pouze tyto modely, když jsou tak dobré. Hlavním důvodem je zde již výše zmíněná cena. Navíc, ačkoliv některé ženy se svým dítětem chtějí chodit skutečně do přírody, velké části stačí park s jeho upravenými cestami. Rozhodně se tedy vyplatí zamyslet se, zda pro vás tento typ nebude zbytečný.