Asi není třeba příliš připomínat, jaké výhody přináší oplocení soukromého pozemku. Samozřejmě většinu z nás ihned napadne prevence krádeže, avšak to není ani zdaleka vše. Zabráníme také pohybu cizích osob přes náš pozemek – v zákonech je totiž psáno, že lze volně procházet přes jakýkoliv neoznačený, neohrazený pozemek. Jistě, nesmíme zde páchat žádnou škodu, ale kdo nám to dokáže? Pokud máte malé děti či domácí zvířata, jistě oceníte fakt, že se nebudete muset strachovat, že opustí vymezené hranice a vběhnou například do silnice.

Výhody jsou tedy naprosto jasné, Otázkou však je, jaký typ oplocení máme pořídit. Koneckonců, na trhu jich najdeme mnoho, v nejrůznějších cenových skupinách. Některé jsou pak populárnější než jiné. Jedním z těch, kteří si získávají stále větší oblibu, je ten betonový.

betonplot1

Nelze se divit, že tomu tak je, koneckonců má zdaleka ty nejlepší vlastnosti. Navíc také, pokud je dobře postaven, i dobře vypadá a zlepšuje celkový vzhled. Problém je, že za betonový plot cena není ani zdaleka nejnižší. To znamená, že si jej nemůže dovolit každý.

Jistě, firmy nenastavují cenu svých produktů zbytečně vysoko, neboť by netrvalo dlouho, než by konkurence přišla se stejně kvalitní, ale levnější variantou. Pokud se tedy chtějí udržet na trhu, musí jim ona částka, kterou zákazník zaplatí, pokrýt veškeré náklady a navíc i zisk.

betonplot2

To platí i v případě, že si jej chceme postavit sami, což někteří lidé v rámci úspory peněz dělají. I zde je totiž nutné koupit materiál, který není nejlevnější, a navíc sehnat potřebné nástroje. A ať už si koupíme nové či se je půjčíme, vždy za ně budeme muset něco zaplatit.

Je tedy vidět, že požadovaná částka je v naprosté většině případů oprávněná. Pokud si jej totiž necháme postavit od profesionální firmy, musíme do toho ještě započítat mzdu zaměstnancům, jejich dopravu a také zisk majitelů. Je tedy jasné, že nás to bude něco stát. Avšak pokud chceme, aby dlouho vydržel a dobře vypadal, je potřeba nějaké peníze zkrátka obětovat.