Hypotéka jako jedno z nejsložitějších rozhodnutí v životě


Hypotéka jako jedno z nejsložitějších rozhodnutí v životě

I když je nadpis článku brán poněkud s nadsázkou, hypotéka rozhodně není něco, co by šlo vyřídit během okamžiku. Pokud se pro ní rozhodneme, mnohdy si ovlivníme celý náš budoucí život. Je jen na nás, jak se dál bude odvíjet, jak napnutý bude od té chvíle náš rodinný rozpočet a zda takové velké soustu dokáže zvládnout. Co si tedy promyslet ještě před podpisem smlouvy?

uzavření dohody

Není hypotéka jako hypotéka. Některá plní sny, jiná přináší jistotu!

V bankách máte na výběr hned z několika různých hypotečních úvěrů, vždy tedy záleží na vašich aktuálních potřebách a plánech. Mezi nejběžnější hypoteční produkt patří právě ten, se kterým můžeme financovat vlastní bydlení. Účelová hypotéka se může pyšnit velmi příznivou úrokovou sazbou, která u jiných úvěrů nemá obdoby.

smlouva k podepsání

Další možností je americká hypotéka, kde není potřeba dokládat, na co byly peníze využity. Pokud tedy chcete cestovat, studovat nebo si splnit další sny, americká hypotéka tak může být tou správnou cestou. Ovšem v tomto případě je potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou než u klasického hypotečního úvěru na bydlení.

Krom bankovních domů můžete zavítat i do nebankovních společností, které nabízí podobné úvěrové produkty. Mnoho lidí se pro ně rozhodne hlavně v případě, kdy mají nějaký škraloup, díky kterému úvěr v běžné bance nedostanou. Může to být negativní záznam v registru dlužníků, nepravidelný či malý příjem či zkušební lhůta v novém zaměstnání. Nebankovní společnosti jsou však v těchto ohledech benevolentnější a tyto skutečnosti nejsou pro sjednání půjčky u nich rozhodující. Benevolentnější podmínky jsou však vykoupeny vyšší úrokovou sazbou, která nemusí vyhovovat každému. Přesto mnohdy znamenají jedinou možnost půjčky pro problémové žadatele. Americká hypotéka bez doložení příjmu tak jistě mnohé zaujme.

Také bychom si měli uvědomit, že hypotéka rozhodně není záležitost na několik měsíců či pár let. Mnoho z nás jí bude splácet řadu let a skutečně ve vlastním bude bydlet až v pozdním věku.

3.2/5 - (5 votes)