Nejlevnější ubytování v Českých Budějovicích se může proměnit v nevšední dovolenou, kterou by vám mohli závidět i lidé, co se chystají za hranice republiky. Nevěříte? Stačí se porozhlédnout kolem sebe, kolik faktických možností zhlédnutí přírodních krás a památkových objektů tu je k dispozici, a s nimiž se jinde nesetkáte.

osvětlené českobudějovické centrum

Jižní Čechy jsou překrásné a právem se řadí k turisticky nejvyhledávanějším lokalitám v celé Evropě. Krajina je velmi rozmanitá, přívětivá, poklidná a ideální jako antistresový doping. A zvláště Českobudějovicko a Českokrumlovsko jsou místa, která byste si neměli nechat ujít.

Mnoho lidí se sem vypraví autem, což je jistě výhodné, neboť nejste závislí na externí přepravě, a ti pak cestují touto oblastí buď přímo ve svém voze, nebo podnikají cyklovýlety po značených i méně známých trasách na Třeboňsku, v oblasti Blanského lesa, na Kaplicku, Borovansku, v Novohradských horách nebo v okolí Lipna a na Šumavě.

My bychom vám rádi připomněli, že je tu však ještě jedna možnost, jak si užít nádherných rozhledů po krajině a poklidného rozjímání – vydejte se do této krajiny vlakem.

České Budějovice – Rybník – Vyšší Brod – Lipno – tato vlaková trať je oblíbená mezi vodáky, kteří se chystají splouvat Vltavu. Směřuje z budějovického nádraží přes přehradu Římov, Velešín, do Kaplice a obce Rybník, kde je nutné přestoupit. Nejkrásnější úsek cesty je z Rybníku do Rožmberku nad Vltavou, Herbertova, Vyššího Brodu a podél Čertovy stěny do Loučovic a Lipna nad Vltavou.

železniční stanice Kájov

České Budějovice – Boršov – Křemže – Zlatá Koruna – Český Krumlov – Horní Planá – Nová Pec – chcete-li si opravdu užít fantastickou cestu vlakem, vydejte se na tuto trať. Provede vás zajímavými místy v Pošumaví s cílem u vzdutí lipenské nádrže. Za slunečného počasí je to velmi působivý výlet a samozřejmě lze vlakem vézt jízdní kola nebo elektrokola.