Zázrak jménem Bambus


Zázrak jménem Bambus

Mnoho z nás si pod pojmem bambus představí strom. Avšak nenechme se mýlit, jedná se o druh trávy. O to o ne ledajakou trávu, ve své kategorii je rekordmanem v rychlosti růstu. Jedná se o nejrychleji rostoucí rostlina světa, dokonce se zápisem v Guinessově knize rekordů. Za jeden den dokáže vyrůst až o 91 centimetrů. To z něho činí hojně využívanou travinu.

bambusová rohož

Z bambusu se lidé již pokusili vyrobit snad všechno, co nás napadne. Jízdní kola, hudební nástroje, nádobí, oblečení, klávesnici a myš a dokonce i automobil. My se s bambusem vydáme do koupelny, kde je jeho zastoupení taktéž široké.

Výhodou bambusu pro použití v koupelně je jeho domovina, kterou jsou tropické pralesy. A jsou to právě místa, která se vyznačují vysokou vlhkostí. To činí bambus prvotřídní surovinou pro využití v koupelnách, kde se hromadí nadměrná vlhkost a může se vyskytovat problém zvaný plíseň. Na výrobních z něho se nezachytávají bakterie a ani se netvoří plísně. Proto jeho použití je vhodné i pro alergiky. Zároveň jsou výrobky hodně odolné proti poškození a tím si po dlouhou dobu zachovávají svůj vzhled.

Koupelnu si lze vybavit bambusovými skříňkami, regály, košem nebo květináčem a doplňky jakými mohou být hřebeny a kartáčky, různé nádobky a kelímky, podložky pod mýdlo a spousty dalších. Toto vybavení navíc dodá koupelně nádech exotiky.

Vlákno z bambusu se využívá pro výrobu ručníků, které díky svým antibakteriálním vlastnostem jsou pro alergiky, astmatiky a citlivější osoby. S těmito vlákny se lze setkat například v odličovacích tampóncích, které jsou pratelné a tím šetří přírodu.

bambusový les

S bambusovými produkty se setkáme i v kosmetických přípravcích. Díky jeho sacharidům, bílkovinám, kyselině křemičité a spoustě vitamínů a minerálů (například B1, B2 a B3, vitamín C, fosfor, vápník a další) je přidáván do některých šamponů, pudrů, do laků na nehty, řasenek, ale i do parfémů.


4.8/5 - (5 votes)