Dřevostavba nebo ne


Dřevostavba nebo ne

V průběhu několika let se u nás začaly objevovat firmy, které se zabývají stavbou dřevostavby. Mnoho lidí ji začíná upřednostňovat. A jaké jsou ty důvody, najdete zde.velká dřevostavba.jpg

Výhody dřevostavby

  • Je to levné – dřevostavby, a to zejména bungalovy, jsou podstatně levnější než zděné stavby
  • Úspora energií
  • Rychlost stavby
  • Pocit přírody přímo v domě a vzdušnost
  • Rekonstrukce dřevostavby není finančně náročná
  • Šetrnost k přírodě – v současné době je to už nutnost

Když je nutné šetřit

Dle současných cen bytů a domů se každý druhý rozhoduje, zda raději nebydlet v pronajatém bydlení. Takže se čím dál tím víc objevují lidé, kteří na nový dům nemají. Už jen kvůli zdražování pozemků a energií. A hledají takovou možnost, jak bydlet levně a rychle. Proto se zde nabízí varianta a tou je dřevostavba. Menší bungalovy se svépomocí dají postavit také. Cena dřevostavby je okolo jednoho miliónu korun. S firmou si určitě připlatíte. Nespornou výhodou dřevěné stavby je úspora energií. Jelikož dřevo neustále pracuje, snižuje se proto nárok na topení. A to především na jaře, kdy se objevuje více slunce.bydlení v dřevostavbě.jpg
Pro někoho, kdo se potřebuje přestěhovat co nejrychleji, je dřevostavba ideální. Některé dřevostavby jsou dokonce postavené do tří měsíců.
Pro člověka, který miluje přírodu, je bydlení v dřevostavbě sen. Navíc tím, že dřevostavba nedisponuje širokými zdmi, je vzdušná a vyniká lehkostí. Pokud je nutné dřevostavbu zrekonstruovat, nemusíte složitě bourat. Navíc to ani nebude finančně nákladné.
V neposlední řadě je dřevostavba ekologicky šetrná k přírodě.

Ano či ne

Ale i dřevostavba má nevýhody. Dřevo však neustále pracuje. Můžete se tedy rozloučit s tím, že dřevostavbě budete mít chládek, jako tomu bývá ve zděných stavbách v horkých letních dnech. Mezi další nevýhody patří také hlučnost, a to především v případě větrného počasí.
I přes některé nevýhody, patří dřevostavba k těm, u kterých převažují výhody.

4/5 - (4 votes)