Pro většinu mladých lidí, plánující svůj život bez rodičů je zásadní otázka bydlení. Nejen výběr nemovitosti, byt či dům,  ale v dnešní době drahoty a vzrůstajících cen téměř všeho je přemýšlení o hypotéčním úvěru noční můrou.

Pokud přece jen dosáhneme na slušnou sumu peněz, které nám banka půjčí a s vlastními úsporami, či pomoci rodiny, můžeme se s chutí pustit do hledání vytoužené nemovitosti.

Byt, nebo dům? Otázka za milion, v tomto případě rozhodně za víc. Ceny nemovitostí jsou, slušně řečeno, přestřeleny nad chápání obyčejného člověka. Ale přesto touha a odhodlání začít nový, svůj život a partnerem, či partnerkou je silnější. A jak známo, láska překoná kdejaké překážky.

Přesto výběr, kde a jak strávíme zbytek svého života není rozhodnutí na jeden večer se sklenkou vína. Každé má své plusy a mínusy a nakonec i přemýšlení o pokročilejším věku není na škodu.

výběr bydlení

Dům, je snem snad každého, v určité fázi svého života, ale jen opravdoví nadšenci si svůj sen splní. Dům poskytuje jakousi volnost a svobodu pohybu. Větší obytná plocha nám dává prostor pro naši kreativitu a náš styl se zde může uplatnit naplno. Ke každému domu patří většinou i pozemek, který nám rozšiřuje naše bydlení. I když statisticky se výměry pozemku zmenšují, přesto máme zde další prostor, který jistě oceníte. Vkusná pergola v těsné blízkosti domu, pečlivě upravená zahrádka s grilem, volným výběhem pro vašeho čtyřnohého miláčka, přímo láká pro podvečerní posezení. Ano, finančně není náročnější koupě, ale i údržba samotného domu a přilehlého pozemku.

dům na dlani

Byt nám zas dává své výhody. Díky zhuštěnému počtu obyvatel na menším prostranství je určitě lepší občanská vybavenost. Skočit do obchodu pro mlíko, které najednou došlo, je určitě jednodušší. Menší obytné prostory zas ocení ten, kdo nepotřebuje ke svému štěstí materiální věci a má raději volnost duševní. Snadná údržba bytu, rychlé uklizení, které nemusíme plánovat týden dopředu, nám dává prostor pro aktivity mimo bytovou jednotku. I sousedské vztahy má bydlení v bytové jednotce svá specifika. Například odjezdem na dovolenou máte větší jistotu, že váš majetek je v dobrých rukou, v tomto případě očích, naši sousedky, která ví o všem, co se v domě šustne.

Ať jste typ ten, či onen je jisté jedno, že výběr vašeho spokojeného bydlení je jedním ze zásadních kroků ve vašem životě. A je to cesta, jak si plnit své sny.