S výběrem nábytku neotálejte
Určitě si říkáte, že všechno zařizování je víc náročnější, než jste si mysleli a vysněná podoba domu se vám v každodenních starostech rozplývá. I když se vám to nemusí zdát aktuální, seberte zbytky sil a zamyslete se včas nad tím, jak bude dům zařízen. Nejlépe už před dokončením hrubé stavby. Zaměřte se nejdřív na věci, které budou propojovat většinu místností. Takovými prvky jsou například podlaha, dveře nebo žaluzie či rolety. Pokud si nejste jistí při výběru, vsaďte raději na neutrální barvy a provedení. Lépe se vám pak k tomu bude ladit ostatní nábytek. Ozvláštnit interiér pak můžete designovými a výraznými doplňky. Dobrou službu vám může udělat i zrenovovaný kus nábytku. Na půdách nebo chalupách se najdou hotové poklady.
Designový konferenční stolek
Ať se rozhodnete pro jakýkoliv styl, berte v potaz, že světlé barvy zvětšují prostor a tmavé ho zmenšují. Pohrát si můžete i s pruhy. Horizontální opět opticky zvětší místnost. Využít toho můžete při výmalbě, výběru tapet nebo obložení v koupelně.
Neotálejte ani se samotným výběrem nábytku. Obchodní domy nemají vše skladem a dodání může trvat i několik týdnů. Asi se obejdete nějakou chvíli bez konferenčního stolku. Znepříjemnit první dny v novém domě vám ale může to, když spíte na zemi a místo z prostorné skříně budete své oblečení vyndávat z nepřeberného množství krabic.
Udělejte si harmonogram
Plánovali jste, jak budou za sebou následovat práce jednotlivých řemeslníků? Podobně plánujte i kde a hlavně kdy, budete muset věci do interiéru nakoupit.
Inspirujte se
Hledáte nápady, jak útulně zařídit váš domov? Nemusíte si hned předplatit časopisy o bydlení. Brouzdejte po internetu, prohlížejte si tipy na webových magazínech a inspirujte se ostatními uživateli na Pinterestu nebo Instagramu.
Barevná výmalba
Diskutujte a zařizujte společně
O tom, jak bude vypadat interiér, si popovídejte se všemi členy domácnosti. Je nepříjemné zjisti, že vašemu partnerovi/partnerce se líbí dost odlišný styl až v obchodě. Diskutujte o tom i s dětmi. Možná vás překvapí, s jakými nápady přijdou. Jedině tak můžete vytvořit funkční a příjemný interiér pro celou rodinu.