Některé zprávy se šíří poměrně rychle a mnohdy stačí recenze, které se postarají o šíření informací. Stejné tomu je s kratomem. Ještě před pár lety o něm nikdy nevěděl a v současné době je poměrně dost častým tématem mezi lidmi. Pro někoho zůstane nadále strašákem, který způsobuje nepříznivé příznaky a kdo jestli to dokonce není nějaká droga. Takový dojem může skutečně vyvolat, zvláště když je známo, že některé státy ho úplně zakázaly. Pak je tu další možná alternativa a tou je zase pozitivní zvěst, že není nic tak skvělého, jako kratom, který pomáhá od nesnesitelných bolestí, uklidňuje a dodává rovněž energii. Samozřejmě existuje mnoho různých názorů a každý jedinec si musí najít tu svoji cestu.

druh kratomu

Kvalita na prvním místě

Bezpochyby je možné, že se na trhu mohou objevit různé druhy kratomu. Je dobré si vybírat kratom, který pochází z ověřených zdrojů. Například kratom Praha GreenHerbs pochází přímo z farmářských zdrojů a je zcela spolehnutí na to, že se jedná o kvalitní produkt. Listy se zpracovávají tradičním způsobem a rozhodně zde nenaleznete žádné známky pesticidů nebo těžkých kovů. Také je pravdou, že sklizeň probíhá ze zralých stromů, což hodně ovlivní sílu složek, které budou v listech obsaženy.

kratom

Připravit si energetický nápoj není těžké. Stačí si vybrat barvu kratomu a rozhodně je celkem logické, že nejsilnější kratom bude takový, který bude obsahovat vysoký podíl alkaloidů. Mezi takové patří odrůda Borneo. V této oblasti byly v listech naměřeny nejvyšší hodnoty Mitragininu a 7-hydroxymitragyninu. Není poté divu, že tento druh je nejvíce oblíbený mezi uživateli a sportovce nevyjímaje, protože podávají poté neskutečné výkony. Kratom si oblíbili i ti, kteří mají příliš vysoký energetický výdej a pitím tohoto nápoje se snadněji vyrovnávají s těžkou a náročnou zátěží, včetně stresových podmínek.