Každý podnik, specializující se na výrobu, potřebuje své produkty někde skladovat a také je přepravovat. K tomu to účelu se nejlépe hodí skladovací kontejner. Není tedy divu, že se prodává v mnoha nejrůznějších velikostech a podobách. Nemusí tedy být vždy snadné vybrat ten správný typ.

V první řadě bychom se měli řídit tím, co náš výrobek potřebuje. Každý z nich má totiž své vlastní požadavky, aby nebyla jeho životnost zkrácena. Některé musí být uchovávány v chladu, jiné naopak v teple. Další potřebují suché prostředí, jiné zase danou vlhkost. Parametrů zde může být mnoho, a je na nás, abychom vybrali takový, který jim bude plně vyhovovat.

různé druhy skladovacích kontejnerů

Dále je také potřeba řešit velikost. Ta by se měla odvíjet od počtu vyrobených produktů, které bude potřeba skladovat a přepravovat. Je potřeba také uvážit, že v některých případech se vyplatí spíše si pořídit více menších kontejnerů než jeden či dva velké. Záleží zde jak na výrobě, tak i na odbytu.

Pak je tu způsob přepravy. Pokud budeme naše zboží v daném kontejneru i odesílat, měl by být pro danou dopravu přizpůsoben, ať už bude převážen automobilem, vlakem, lodí, letadlem či jiným dopravním prostředkem. V případě, že jej budeme využívat jen ke skladování, by měl umožňovat snadné naložení a vyložení zboží.

kontejnery čekající na naložení

V neposlední řadě je nutné vzít v úvahu cenu. I ta zde totiž hraje roli. Je samozřejmé, že ty kvalitnější kontejnery budou stát poněkud více. Přeci jen, lepší materiál je dražší než ten levný. Zde je tedy potřeba najít kompromis mezi našimi finančními možnostmi a potřebami.

Jistě, není to jednoduché, zvláště když tento kompromis může zahrnovat i riziko, že se náš náklad nedostane do cíle v pořádku. Je tedy nutné si vše předem promyslet a vybrat tu nejlepší variantu, která je v našich možnostech. Čím spokojenější totiž zákazníci budou, tím spíše si naše výrobky opět koupí. A čím více si jich koupí, tím vyšší bude i náš zisk, a tím lepší skladovací kontejnery si budeme moci dovolit. Na to bychom měli myslet již od samého začátku.