Pokud se letos chystáte na maturitní ples určitě už jste se potýkali s množstvím problémů. Začíná to už u rezervace předraženého sálu, který musíte objednat dlouho dopředu a zaplatit zálohu. Pokračuje to přes shánění kapely. Tady je velký problém s tím, že se musí celá třída maturantů shodnout. Každý má pochopitelně jiný vkus a jiné priority. Pak také oblíbené kapely bývají zabrané dlouho dopředu a nebojí si říct o horentní sumy.

společenské šaty

Další potíž může přijít s moderátorem. Pokud je moderátor opravdu dobrý a má s podobnými akcemi zkušenosti určitě nebude levný. Naopak zaplatit si jen místního herce může být risk. Takový člověk nemusí mít dost zkušeností a ples může naopak zkazit.

Další fáze příprav je určitě předtančení a půlnoční překvapení. Takové věci se musí secvičovat dlouho dopředu a musí se na nich ideálně podílet všichni maturanti. Předtančení můžete buď vymyslet sami nebo využít nějaké z filmu, muzikálu atd. Další ovšem už drahá možnost je zaplacení choreografa. Pokud budete muset zaplatit příliš vysokou částku za všechny předchozí položky, určitě zvedněte cenu vstupenek na ples. Vaši dobří přátelé a příbuzní určitě zaplatí i o pár korun víc, aby se vašeho plesu mohli zúčastnit.

fialové šaty

Pokud se prokoušete přes všechny výše popsané překážky čeká vás ještě výběr šatů. Ten je opravdu široký, šaty si můžete půjčit v salónu, koupit přes internet od minulých maturantek nebo zakoupit v kamenném obchodě. Už jen vybrat si z těchto možností nemusí být lehké, a to jsme se ještě nedostali ke konkrétním šatům. Můžete se například podívat na stránku společenské velká velikost Praha Svatebni-saty-spolecenske-plesove, kde mají obrovský výběr krásných šatů nejen na maturitní ples. Šaty tu seženete i pokud máte větší velikost, to není žádný problém.

Vybírat můžete z různých barev i střihů. Maturitní šaty by určitě měly být dlouhé a něčím zajímavé. Častou volbou jsou krajky, kamínky nebo flitry. Barva by vám určitě měla jít k vlasům a k očím. Podle šatů je pak dobré vybrat i boty a doplňky. Tady už není potřeba to moc přehánět, pokud šaty sami o sobě budou dost výrazné.