Na dovolenou s pronajatým osobním vozem či mikrobusem


Na dovolenou s pronajatým osobním vozem či mikrobusem

Kam na volný víkend či dovolenou

Pracovní týden končí a před vámi je volný, třeba i prodloužený víkend, nebo dokonce celý volný týden. Lákavá představa, že? Na vás je pak rozhodnout, jak volné dny využít, abyste svého rozhodnutí nelitovali.

Malše v Českých Budějovicích

Českobudějovicko – jedním z tipů na zajímavou dovolenou je region Jižních Čech. České Budějovice mají v tomto směru výhodnou polohu, když si tu zajistíte ubytování, lze pak podnikat jednodenní výlety do okolí, každý den jiným směrem. Stěží bychom tu dokázali vyjmenovat vše, co byste si neměli nechat ujít, a tak namátkou jen některá místa: Zámek Hluboká nad Vltavou, Třeboň, Český Krumlov, horní tok řeky Vltavy s hradem Rožmberk a s kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna. Obdivovat byste mohli krásy Blanského lesa s nejvyšším vrcholem Kletí, údolí řeky Malše, řeku Lužnice s mnoha zatopenými pískovnami vhodnými pro koupání ve volné přírodě a překrásnou romantickou krajinu Třeboňské pánve s mnoha rybníky a soustavou umělých zavlažovacích stok z doby renesance.

park v Českých Budějovicích

Jak se tam dopravit – zajímavá je jízda vlakem, tedy zejména v úseku mezi Benešovem u Prahy a Táborem, ovšem jste plně závislí na jízdních řádech, na obsazenosti jednotlivých kupé ve vagónech, což omezuje vaše soukromí. Někteří lidé raději většinu cesty stojí v uličce a sledují okolní krajinu, než aby se tísnili mezi cizími lidmi na sedadlech. Něco podobného platí i o autobusové dopravě.

Dejte přednost osobnímu autu – mnozí z nás již zjistili, že pronájem vozu z půjčovny aut Praha je výhodnější, než jeho vlastnictví, jestliže jej vysloveně nevyužíváte denně. Stačí si porovnat přibližné náklady na jeho provoz včetně pořizovací ceny a amortizace s cenou pronájmu a na základě této kalkulace se pak rozhodovat. Každopádně pak máte možnost vyjet na dovolenou autem, takže jste doslova vlastními pány, sami si určujete trasu i časové rozpětí.