Je to nepříjemné, ale je to zkrátka tak. Zkrátka každá doba si nese svůj ideál ženské krásy, který poté nacházíme na každičkém rohu. Dokonalé ženy na nás shlížejí z obálek prestižních módních časopisů, televizních, počítačových i mobilních obrazovek a sociální sítě jsou jimi doslova napěchovány. Každá žena tak v hloubi duše touží alespoň po tom se tomuto ideálu přiblížit. Touto cestou se tak dostáváme k nám pověstným radikálním dietám, které slibují nereálné výsledky, jako je shození 10 kil za týden a k tomu ještě ploché bříško a krásný kulatý pevný zadek bez nevzhledné pomerančové kůže, a to všechno téměř bez námahy. Ano zní nám to jako blbost, ale stejně kdesi v hloubi duše začne hloubat myšlenka, že kdyby to zabralo alespoň z poloviny byly bychom nad míru šťastné. Tato cesta za vysněnou postavou je ale zcela špatná a navíc neudržitelná. Bez zdravého životního stylu a cvičení, to zkrátka nejde. No jo ale kde vzít k tak odvážnému kroku, který nás bude stát nejen nemalé množství námahy, ale také potu a odříkání, potřebnou motivaci? Zkuste těchto pár jednoduchých triků a uvidíte, že vše půjde mnohem lépe. Motivujte se!

motivační lístečky

Jako první je důležité stanovit si reálné a dosažitelné cíle. Často se vyplácí si vypsat menší záchytné body, u kterých budeme mít radost, když uvidíme, že jsme jich dosáhli. Rozhodně nemá cenu si určit, že budu každý den alespoň hodinu cvičit a poté si půjdu zaběhat desetikilometrovou trať, abych co nejdříve dosáhla vysněného pekáčku buchet, když jsem nikdy před tím sportu nevěnovala. Nejen že se budete zpočátku tímto způsobem trápit, ale také dosáhnete stádia takového znechucení, že s tím pěkně brzy praštíte. Začněte tak od malých krůčků. Velice často používanou radou je, abyste si na začátku koupili například krásné šaty, jež už nějakou dobu obdivujete za výlohou obchodu, do nichž se chcete na konci vlézt. Nejen že vám udělá radost, až je jednoho dne oblečete, ale také vám bude líto všechnu snahu vzdát. Nezapomínejte ani na pořízení pořádné fotodokumentace.

Velice častou chybou, kterou už jsem naznačila, je striktní dieta. Nezapomínejte na to, že jíst se musí s rozumem, ale na druhou stranu se také nejedná o kvantovou fyziku, nad kterou musíte přemýšlet a ve finále vám uteče všechen požitek z jídla, který bude nahrazen stresem. Pro začátek naprosto stačí klasické rady, jako je zvýšení obsahu ovoce, zeleniny a zdravých tuků a vyřazení přebytečných cukrů a smažených pokrmů.

cvičení v páru

Dnešní doba je přímo dělaná pro hubnutí, protože všude kolem najdete nejrůznější osoby, které si touto cestou také prošli a už ví co a jak. Nejvíce se jich soustřeďuje na dnes nejpoužívanější sociální síti, kterou je Instagram. Od zdejších influencerek tak získáte pořádnou dávku motivace. Zkusit můžete také přemluvit kamarádku nebo někoho z rodiny, protože člověku velice často nedovolí ego, aby to vzdal tak rychle, znemožnil se a přiznal, že na to zkrátka nemá.