Stejně jako žádná žena není úplně stejná, podobně je na tom i její pleť. Tu rozdělujeme na několik základních skupin: suchá, citlivá, normální, smíšená nebo mastná. Od typu pleti se pak odráží i péče o ní. Ať už máte jakýkoliv typ pleti, rozhodně nestačí se večer pouze odlíčit. I ten sebelepší make-up nebude nikdy dokonalý, pokud pleť pod ním nebude ve skvělé kondici. Přitom péče o pleť není vůbec nic složitého a hýčkat sama sebe…to je skoro sen.

krásná pleť

Není žena, která by netoužila po dokonalé, skoro až bezchybné pleti bez použití nejrůznějším zkrášlovadel.

S přibývajícími roky pleť ztrácí na vitalitě a pružnosti, začít o ní správně pečovat je tedy nezbytně nutné. Co tedy pro pleť udělat a jak o ní pečovat, abychom se mohli těšit z její krásy?

  1. Péče o pleť začíná hned po probuzení

Hned po probuzení opláchněte obličej vlažnou vodou a odstraňte z pleti přebytečný maz a zbytky nočního krému, který se nestihl vstřebat a utkvěl na pleti. K odlíčení pleti se skvělé hodí micelární nebo pleťová voda. Pokud je pleť zbavená nečistot, je potřeba jí hloubkově vyčistit, ideální jsou hloubkové čisticí gely, které mají schopnost pronikat hluboko do pórů.

  1. Hydratovaná pleť je krásná pleť

pečující kosmetika

Krom dostatku tekutin můžete pleti pomoci i vhodným hydratačním krémem nebo přírodním olejem. Vyčištěná pokožka snadněji absorbuje živiny a účinné látky z produktů. Hydratace pleti je nesmírně důležitá a je úplně jedno, jestli je pleť suchá nebo mastná.

  1. Zdravý růst

Krásně definované obočí nebo dlouhé mihotající řasy jsou znakem ženskosti. Pokud k vám příroda byla v těchto ohledech skoupá, nesmutněte. Sérum na růst obočí vám pomůžete tento malý nedostatek na kráse hravě odstranit. Jedná se o speciálně namíchanou přírodní směs nejrůznějších olejíčků a výtažků z rostlin, která má doslova zázračné účinky na řasy a obočí.