Asi každý z nás by chtěl mít hodně peněz, pokud možno s minimem úsilí. To je samozřejmě obvykle nedosažitelný cíl, avšak možnosti tu jsou. Jednou z nich je investování na finančním trhu, tedy především nákup a prodej akcií.

To je samozřejmě poměrně snadný způsob, jak zbohatnout, avšak také velmi riskantní, zvlášť pro ty, co se v akciovém trhu a obecně v cenných papírech příliš nevyznají. Ano, princip je jednoduchý – koupit, když je cena nízká, prodat, když stoupne. Ale jak můžeme vědět, kdy bude stoupat a kdy klesat?

ekonomika1

Naštěstí v tomto případě existují nástroje, které nám mohou pomoci. Jedním z nich je i COT report. O co se jedná? COT je zkratka z anglického Commitment of Traders, což je skupina nejsilnějších hráčů na světových akciových trzích. Ti pak vydávají denně zprávy o tom, které akcie a za kolik nakoupili. A to je právě COT report.

A jak nám to může pomoci? Jednoduše. Víme, že tito giganti nejspíše vědí, co dělají. Koneckonců obvykle zaměstnávají ty nejlepší experty v oboru. Je tedy jasné, že se vyplatí je pokud možno kopírovat. Avšak i zde máme ale: tyto zprávy jsou vydávány vždy až následující den, a to již mohou být ceny zcela jiné, částečně také díky nákupu těchto společností.

ekonomika2

Je tedy dobré ověřit, zda se cena od včerejška nezměnila, a pokud ano, tak kterým směrem a o kolik. Musíme mít totiž na vědomí, že i tito lidé, kteří se v dané problematice vyznají a jsou skutečně experti, se mohou mýlit a udělat chybu a v důsledku toho i špatný nákup.

Je tedy jasné, že podobně, jako ostatní metody, které nám mají pomoci navigovat a vyznat se ve finančním trhu, není ani tato stoprocentní. Ano, to, co nám říká, může pomoci, avšak neměli bychom se na to slepě spoléhat. Spoléhání se na jakoukoliv metodu je v tomto byznyse totiž nejsnazší možností, jak přijít o své těžce vydělané peníze. A to jistě nechcete, že?