I tato dieta má svým způsobem nějaká omezení, ale přesto je účinná a dokonce vhodná i pro diabetiky. Je to díky tomu, že je zde omezený příjem sacharidů, který skutečně dělá neplechu v našem stravování, pokud je přirozeně konzumace příliš vysoká. Daná pravidla se dají vcelku dobře dodržovat a dokonce bez hladovění. Ačkoliv, kdo je skutečně obézní a bojuje s každým kilogramem navíc, tak by měl zvážit i možnost léčebné síly, kterou poskytuje Sibutramin. Ten společně s nízkokalorickou dietou a také pohybem, pomáhá všem, kteří se pustili do boje s nutriční obezitou. V podstatě hodně pomáhá s tím, že vyvolá v těle pocit sytosti a to klidně i po menší porci jídla. Což je přirozeně dobrý začátek, který nevede k nadměrné konzumaci pokrmů nebo snad chutím na nezdravé stravování.

měření

Není to rozhodně o hladovění

Nízkokalorická nebo nízkosacharidová dieta by se měla stát běžnou stravou na našem stole. V podstatě se pouze z jídelníčku vyřadí suroviny, které nejsou vhodné pro naše zdraví. Jedná se o sladkosti, slazené nápoje, ale i běžné bílé pečivo a přirozeně se musí objevit více zeleniny, mléčných výrobků a také potravin bohatých na obsah bílkovin. Již jen to bude zabraňovat zbytečnému přejídání, jelikož právě bílkoviny dokáží dostatečně zasytit. Ani v tomto případě nebude problém si naordinovat tabletku hned po ránu, čímž se zvýší hladina neurotransmiterů v mozku a člověk se cítí po jídle skutečně plnější, což i při malé porci vyvolá pocit dostatečně plného žaludku. Tohle rozhodně pomůže v boji s vyšší hmotností, kde skutečně obezita si našla svůj domov.

zdravý talíř

Za jídlem klidně i do restaurace

Jestli má někdo utkvělou představu, že by se musel vzdát třeba návštěvy restaurace nebo jiného stravovacího zařízení, tak je třeba si uvědomit, že hubnout se dá i v tomto případě. Různé druhy masa se dají připravit na přírodní způsob a jako přílohu si lze zvolit zeleninu, která se dá rovněž připravit na mnoho různých způsobů. Grilovanou, restovanou a v syrovém stavu nám ji připraví prakticky všude. Někde se můžeme setkat s pestřejší nabídkou a tou je například květáková rýže nebo snad celerové pyré, brokolicové karbanátky a mnohé další. Takže základ úspěchu bude upravit celý jídelníček.