Vyplatí se pořídit virtuální sídlo levně?


Vyplatí se pořídit virtuální sídlo levně?

Není nejmenších pochyb o tom, že dnes se žije nejen v reálném světě, nýbrž i v tom virtuálním. To se stalo ještě zřetelnější, když se internet stal snadno dostupným prakticky pro všechny, a to nejen díky volné wi-fi, která je součástí mnohých veřejných prostor.

Dnes na internetu děláme prakticky vše – seznamujeme se, scházíme se a bavíme s přáteli i rodinou, sledujeme filmy a seriály či nakupujeme. To samozřejmě neuniklo pozornosti firem, které vycítily příležitost, jak nalákat další zákazníky ke koupi svých produktů. Proto má dnes prakticky každý podnik, bez ohledu na svou velikost, internetovou stránku.

internet2

Ovšem koupě domény či její pronajmutí něco stojí. A zvláště malé podniky obvykle nemají dostatek peněz nazbyt na to, aby si mohli takovou investici dovolit. Nehledě na náklady spojené se samotnou tvorbou webu, tedy alespoň pokud chceme, aby nějak vypadal. Znamená to tedy, že tito podnikatelé přijdou o šanci na této oblasti trhu?

Nikoliv. Existují firmy, které nabízí prostor k tomu, aby měli virtuální sídlo levně Virtualni-kancelar-ostrava.cz, či spíše možnost vytvoření vlastních internetových stránek prakticky zdarma. Jistě, zní to dobře, ale samozřejmě zde je hned několik háčků. Tím prvním je, že sice nebudete platit žádné peníze, ale na vašem webu budou umístěny reklamy. Nad nimi nebudete mít žádnou kontrolu, takže se může dost dobře stát, že tam naběhne reklama konkurenční firmy.

blog2

Dále je třeba počítat s faktem, že možnosti úprav jsou omezené. Obvykle zde je jen několik základních typů vzhledu stránky, mezi kterými můžete vybírat (i když je fakt, že lze přikoupit další). Stejně omezené je také její rozdělení. Nemůžete si tedy sami zvolit, kde přesně budete mít rozcestník a podobně.

Otázkou je, nakolik pro vás budou tato omezení svazující. Pokud máte malou firmu, a nemáte zkušenosti s programováním a ani neznáte nikoho, kdo by je měl, pak tento způsob může představovat ideální řešení.

Nakonec záleží jen na vás, jen je dobře, abyste si byli vědomi všech pro i proti. Pak budete moci udělat správné rozhodnutí.