Při jakékoli venkovní či vnitřní aktivitě na sobě máme vždy minimálně základní oblečení v podobě prádla. (Nahý se už dnes může člověk prohánět leda tak po nudistické pláži.) A věřte nebo ne, i na tom základním kusu prádla, na tom malém kousku oblečení, který můžeme hravě překrýt nějakým dalším, toho docela dost záleží.
veselý cyklisti.jpg
Záleží na tom třeba to, jak si naše tělo poradí se svým potem. Při mnoha sportovních aktivitách se totiž člověk pořádně zapotí. Ovšem v případě, že na sebe navléknete nějaký obyčejný kousek bavlněného textilu anebo dokonce něco ještě méně prodyšného, tak s velkou pravděpodobností dojde k tomu, že tento kousek nasákne potem, promočí se, a jakmile dojde k ochlazení okolního prostředí, tak vás začne studit a vy se nachladíte. A to je poměrně nepříjemná věc, která nakonec nemusí skončit pouze neškodnou rýmou.
Takže jestliže se něčemu podobnému chcete vyhnout a chcete zamezit tomu, aby se pot ve vašem kousku textilu hromadil, tak si na své sportovní aktivity musíte zvolit chytrého pomocníka v podobě termoprádla, které bude tvořit funkční vrstvu oblečení https://www.c-store.cz/TERMOPRADLO-c59_0_1.htm.
jóga na vodě.jpg
V takovém chytře navrženém a kvalitním termoprádle se pot zaručeně nebude hromadit, protože se jedná o tkaninu, která jej odvede pryč z vašeho těla a následně jej buď předá další, následující vrstvě oblečení anebo se pot odpaří do okolního prostředí. Termoprádlo byste měli vždy zvolit s ohledem na aktivity, kterým se plánujete věnovat. Jiný typ termoprádla se vám proto bude hodit při sportování v hale a teplém venkovním počasí, kdy tělo potřebuje především průběžně chladit, a jiný typ prádla oceníte při pohybu ve venkovním chladném prostředí. V tom případě byste měli volit také podle toho, zda se budete věnovat intenzivnímu pohybu, při kterém se zapotíte, jako je třeba běžecké lyžování anebo pobytu venku, při kterém vám hrozí prochlazení, třeba jako u sjezdového lyžování.