Každý, kdo má nějaké zkušenosti s úpravou jak už bazénové, tak pitné vody, bezesporu zná právě chlornan sodný. Tato chemická sloučenina s chemickým vzorcem NaClO je totiž naprosto nezbytným pomocníkem v udržování kvality vody. Je to tekutý přípravek, jehož spektrum využití je relativně široké, používá se však nejčastěji na tyto nejzákladnější dva úkony:

Chlorace bazénové vody
Chlorace pitné vody
plavání pod hladinou.jpg

Splňuje všechna kritéria na kvalitu a bezpečnost

Velkou výhodou této látky je to, že splňuje i ta nejpřísnější kritéria na úpravu pitné vody. Dalším benefitem je to, že neobsahuje žádné železité ionty, které jak jistě víte, mohou způsobit neatraktivní hnědavé zabarvení, ať už samotné vody, tak třeba i stěn bazénů. Chlornan sodný je stabilizovaný, což znamená to, že je odolný vůči poklesnutí účinné složky. V překladu to znamená, že bude správně účinkovat i během dlouhodobějšího skladování, a to bez jakýchkoliv kompromisů. Dlouhodobější působení světla i teploty tedy nehraje prakticky žádnou roli. Co se týká bezpečnosti balení, také nemusíte mít sebemenší starosti. Veškerá balení jsou disponují od plynem, takže se nemusíte bát natlakování obalu. Tento produkt je zkrátka plně bezpečný a stoprocentně efektivní, tudíž by neměl chybět ani ve vaší bazénové výbavě.
dítě pod vodou.jpg

Nepodceňte péči o vodu

Vy, pokud tedy nepracujete ve vodárenství, budete tento kapalný přípravek využívat pravděpodobně jen na udržování kvality vaší bazénové vody. Určitě to nepodceňte, protože špatně chlorovaná voda může způsobit řadu zdravotních problémů a případně i poškození na vašem bazénu. Tento prvek má totiž dezinfekční účinky, tudíž likviduje nežádoucí bakterie, které by se mohly zejména v teplých letních měsících množit nežádoucí rychlostí. Buďte proto ohleduplní ke svému zdraví a investujte do kvalitní bazénové chemie.