Chystáte se pustit do pěstování mladých výhonků rostlin a sháníte vhodná semena na klíčky?
K nakličování je možné použít téměř libovolná semínka, na jaká narazíte v běžné prodejně osiv, ale když pro ně zamíříte do specializované prodejny, tak neriskujete, že se spletete v jejich výběru. Nejenže vám v prodejně zaměřené na nakličování nabídnou taková semena, která jsou už mnoha lidmi ověřená a máte tak jistotu dobré chuti klíčků, ale především zde narazíte pouze na nabídku kvalitního materiálu, který pochází z ověřených zdrojů, a není nijak chemicky ošetřený. Pokud byste si totiž v běžné prodejně s osivy omylem zakoupili mořená anebo jinak chemicky ošetřená semena, mohlo by vás takové pomýlení dovést až na nemocniční lůžko. A pravda, je, že většina lidí klíčí semínka z naprosto opačných důvodů – proto, že chtějí své zdraví posílit.

korejské jídlo

Mladé klíčky rostlin jsou totiž doslova nabité těmi nejlepšími látkami, jaké nám příroda může dát. Máte je tak k dispozici v dobře stravitelné podobě a maximálně čerstvém stavu. A to prakticky zadarmo. I v případě, že do nákupu semen a speciální nádoby na klíčení investujete několik málo stovek korun, protože víc vás to určitě nebude stát, tak se vám takový nákup jednoznačně vyplatí. Nádoba na klíčení vám vydrží napořád, semínka vystačí na mnoho porcí klíčků, a jediné, co budete muset dodat navíc, bude voda.

vyklíčení

Takže stačí, když se rozhodnete, na co vlastně máte chuť, a jaká konkrétní semínka hledáte.
Klíčky jednotlivých rostlin se od sebe liší svou velikostí, barvou, chutí, a někdy také vůní. Záleží jen na vás, jak si je doma v kuchyni upravíte anebo zda je budete konzumovat jen tak v syrovém stavu. Jisté je, že se jedná o vděčné suroviny na vaření, se kterými můžete v kuchyni doslova kouzlit, ať už hledáte zajímavou přízdobu talíře nebo výživově hodnotnou složku jídla.